X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
MARZ DIŞ TİCARET VE NAKLİYAT LTD.ŞTİ.

İran’da 1982 yılında doğan Ali Gholizadeh, genç yaşında memleketinde bulunan Kapalı Çarşı’a ticari hayatına atıldı.

 

2005-2010 yıllarında İran – Türkiye Pazar Araştırmasına yönelik çalışmaları neticesinde 2010’da Moral Tekstil firmasında ihracat müdürü olarak görev aldı. Adı geçen şirkette üç yıl çalıştıktan sonra 2013 yılında kendi şirketi olan Marz Dış Ticaret ve Nakliyat firmasını kurdu.

 

Yeni pazar arayışında çalışmalarını devam ettiren firma, mevcut üretimin geliştirilmesi başta olmak üzere teknolojik teknik bilgilerini geliştirme konularında arayışlarını sürdürüyor.

 

Bugüne kadar herhangi bir projede yer alma yerine kendi adına yaptığı çalışmaları genişletme ve geliştirmeyi hedefleyen genç girişimci Ali Gholizadeh, firma olarak rakip işletmelerin gelişmelerine ayak uydurmak suretiyle rekabet gücünü korumayı ve mevcut işletmelerindeki verimliliği arttırmayı hedefliyor.

 

Firmanın bir diğer hedefinde ise, sosyal sorumluluk kapsamında işçi-işveren ilişkilerinin iyileştirilmesi doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ediyor. Enerji sektöründe de bir dizi çalışmalarının bulunduğunu bildiren firma yetkilisi, enerji verimliliği ve tüketilen enerji sarfiyatının minimum seviyeye indirilmesine ilişkin ar-gelerinin bulunduğunu söylüyor.