X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
SİAMER ANTİK MOZAİK MERMER NAKLİYAT ELEKTRİK VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SANAYİ TİC.LTD.ŞTİ

Burdur’un Bucak ilçesinde 2013 yılında Fetullah Kaplan tarafından kurulan Siamer Antik Mozik Mermer firması, yakın bir tarihte kurulmasının ardından yüksek kaliteli ürün ve çeşitli modelleri ile ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yerini aldı.

 

Bucak Sanayi Sitesi’nde 600 metrekarelik kapalı alanda sekiz çalışanı ve üç makine ile 2013 yılında iş hayatına başlayan firma ; özverili çalışmanın ardından iş sahasını 5 bin m2’ye çıkardı. Siamer, istihdam alanını da genişleterek çalışan sayısını 45 kişiye çıkarırken makine ekipmanlarını da 3’ten 20’ye yükseltip iç piyasa ve bir çok ülkeye ihracat yapma başarısını elde etti.

 

Her tür yüzey ölçü ve desenli doğaltaşın işlendiği Siamer firması, kısa zaman içerisinde sektöründe başarı elde eden şirketler arasında yerini aldı.

 

Az personel ile küçük bir alanda firmasını oluşturan, başarılı bir çalışmayla şirketini geliştiren Siamer’in ana bir hedefi bulunuyor. 2016 yılı sonunda ihracat rakamını 3 milyon TL’ye yükseltmek ve en kısa zamanda organize sanayi bölgesinde kendilerine ait bir fabrikaya kavuşmak.