X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
TECHNOTHERM ISITMA SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Ülkemizde tanınmış firmalarında, teknik alanda 8 yıl görev yaptıktan sonra 2015’te ilk şahıs şirketini kurdu. Technotherm markası ile ısıtma sistemleri üzerine faaliyete başlayan firma, Rusya, Türkmenistan ve Bulgaristan’a doğrudan ihracata başladı. 750 bin TL ciro elde eden şirket, ısıtma sistemleri üzerinde çeşitli araştırmalar yaparak işini büyüterek 2016 yılında cirosunu 1 milyon 29 bin 407 TL’ye yükseltti. İç pazardaki payı ihracatına göre oldukça küçük olan firmanın en dikkat çeken hikayesi ise Vasvidin Kahraman’ın tek başına çalışması.Şahıs şirketini kurduktan sonra çeşitli zorluklara göğüs geren firma, Rusya’da cirosunu ikiye katlamayı hedefliyor.

 

Türkiye’de imal edilen ürünleri, dış ülke pazarlarında tanıtmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Technotherm firma sahibi Kahraman, topluma faydalı olmak ilkesinden hareketle, doğal gaz ve güneş enerjisi ile çalışan ürünlerin tanıtımı yönünde her ay iki ülkeye giderek karşılıklı görüşme yaptığını belirtiyor.

 

Tek başına iş hayatına devam eden Vasvidin Kahraman, doğalgaz, içme suyu, yangın tesisatları ile inşaat ve sanayide birçok teknik ürünler arasında yer alan armatür, paslanmaz flexler ve topraklama ürünlerini kalite standartları çerçevesinde temin etmede oldukça başarılı.

 

Technotherm’in kurucusu Kahraman, coğrafya gözetmeksizin üretimini gerçekleştiği çeşitli imalatlarını, Çorlu ve Trakya’nın ötesinde Türkiye’nin her noktasına ve Avrupa, Asya, Afrika ülkelerine ulaştırmaya çalışmakta.