X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
İZEL KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş.

İzel Kimya A.Ş boya ve vernik sanayisinde yaygın olarak kullanılan sentetik reçine ihtiyacını karşılamak için 1996 yılında faaliyetlerine başladı. Başlangıçta sektörün ihtiyacından dolayı 1250 ton/yıl vernik(poliüretanlı dolgu ve parlak selüloz) üretimi gerçekleştirdi. 1998 yılında bu rakam 1620 ton/yıl’a ulaştı. Sürekli artış gösteren üretim rakamları ve müşterilerden gelen farklı talepler firmayı yeni araştırmalara yöneltti.

 

Yoğun Ar&Ge çalışmaları ile 1998 yılında ilk olarak gerçekleştirilen Alkid Reçine üretimi aynı yıl 1750 ton/yıl üretim rakamına ulaşırken, kısa bir süre sonra bu rakam 4320 ton/yıl’a ulaştı.

 

2009 yılından itibaren, şartların da değişmesiyle şirket kendini daima yeniledi. İzel Kimya bu yıla kadar Kurtköy’de ki binasında faaliyetlerine devam ediyordu. İşletme artan talepleri karşılayamamasından dolayı 2011 yılında Dilovası’nda ki modern binasına taşındı.


Şuanda şirket toplamda 10000 metrekare alana kurulmuş olup 8500 metrekaresi kapalı alanında 40000 ton üretim gerçekleştirebilmektedir. Üretim imkanlarını kolaylaştırabilmek için işletmenin büyük bir depolama alanı mevcuttur.


İzel Kimya çok sayıda vernik ve boya üreticisine büyük ya da küçük demeden hizmet vermekte ve bu alanda ileri konumda bulunmaktadır. Bu sebeple yüzey işlemleri için faaliyet gösteren firmalar şirketin eşsiz hizmeti ile sunduğu mamüllerini talep etmektedir.Aynı zamanda firmaların özel teleplerine de hususi çalışmalar ile cevap veren İzel Kimya artık bilinen bir marka olmustur.Şimdilik %15’lik üretimini ihraç eden şirket üç kıtada özellikle Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa’da bilinen bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.


İzel Kimya Türkiye’de yalnızca Alkid Reçinesi üreten tek şirket ve üreticisi konumundadır. Şirketin başarısının arkadasındaki sebep, müşterilerine sunduğu yüksek kaliteli mamuller ve en iyi servis imkanıdır. Bu kaliteyi sunmak için üretimin her aşaması kademe kademe sürekli kontrol altında tutulmakta, alanında uzman mühendisler ve çalışanlar tarafından yapılan kontroller, hammaddeden lojistik için hazırlanmış olan izole tank ve varillere kadar gerçekleştirilmektedir. Bu kalite İzel Kimya’yı her geçen gün daha akılda kalıcı bir noktaya taşımaktadır.

 

İşletme, KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreninde de Çevre Dostu KOBİ Ödülü Dalında finalist işletmeler arasına girmiştir.