X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
SEMİTAŞ EMPRENYE VE SANAYİ TESİSLERİ A.Ş.

1984 yılında Uşak ilinin Banaz ilçesinde kurulan işletme, emprenyeli ahşap üretimi üzerine faaliyet göstermekte olup, emprenyeli soğutma kulesi ahşabı, emprenyeli ahşap evler, emprenyeli yuvarlak tel direkleri ve emprenyeli tornalı (4-6-8-10-12-14ve 20cm çaplarında) dekoratif kalem gibi yuvarlak ahşap malzemeler, Alman normlarına uygun olarak otomatik makinede imal edilen emprenyeli ısıcam sistemli pencereler, kapılar, emprenyeli kameriye, pergole ahşapları ile çocuk oyun grupları, park bahçe düzenlemeleri imalat ve montaj işlemleri yapmaktadır.

 

Semites Emprenye ve Sanayi Tesisleri bünyesinde TSE ve ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite belgelerine uygun imalat yapılmaktadır. Tesislerde üretilen EMPRENYE’li Ahşap’tan üretilen bütün  ürünler diğer benzeri uygulamalara göre 10 kat daha uzun ömürlü ve çevre dostudur.

 

İşletme, sektördeki en son teknolojileri kullanmaktadır. Tesis bünyesinde, kereste atölyesi, doğrama atölyesi, torna atölyesi, polyester atölyesi, mobilya atölyesi, kurutma fırını ve emprenye üniteleri bulunmaktadır. SEMİTAŞ tesislerinde ahşap her türlü kullanım alanına göre en az fire oranıyla değerlendirilmektedir.

 

İşletmenin,  2013 yılı Aralık ayında Zafer Kalkınma Ajansı’nın ilan ettiği Rekabetçi KOBİ Mali Destek Programına sunduğu “Semitaş'ta Yenilikçi Ürünler İçin, Yeni Üretim Hattı Projesi” ve 2015 Mart ayında başarılı bir şekilde tamamlandı.Proje kapsamında işletmenin teknik altyapısı geliştirilip, ithalat bağımlılığını azaltacak yenilikçi ürünlerin ortaya çıkarılması ve katma değerin artırılması sağlandı. Bu sayede işletmenin yenilikçilik kapasitesi artırılırken Uşak’ın rekabetçi avantajına ve ekonomik gelişimine de katkı sağlanmış oldu. Proje ile ilk olarak geliştirilecek yeni ürün altyapısına uygun teknolojiye yatırım yapılması planlandı. Bu kapsamda 6 adet yeni makine alındı. Aynca bu makinelerin yerleştirileceği bir atölye de proje dahilinde inşa edildi.