X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
CANEL TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ

İşletme 1989 yılında Hacik Canel ve ortakları olarak kurulmuş olup 1992 yılında Canel Tekstil İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye dönüştürülmüştür. Firma, o günden bugüne 300 metrekare kullanım alanını 5000 metrekareye çıkarmıştır. Firmanın ana pazarı Batı Avrupa ülkeleri olup; müşterilerinin yükselen standartlarına ve taleplerine başarıyla cevap verebilmiştir.

 

Tekstil sektörü emek yoğun bir sektör olarak biliniyorsa da, Canel Tekstil'in yoğunlaştığı alan, tasarım ve know-how yoğun ürünler olmuştur. Bu bağlamda; İtalya tasarım stüdyoları ile ortak çalışma modeli ile desen tasarımı departmanı oluşturulmuş ve tasarımlarında Avrupa'nın belki de en başarılı desenlerini sunar hale gelmiştir. Bunları destelemek üzere bünyesine dijital baskı üretim tesisi de eklemiştir. Desenlerin yanı sıra özgün model tasarımlan da, bir o kadar beğeni toplamaktadır.

 

Ana ürün grubu olan bayan dış giyiminde kendi tasarımlarını ve koleksiyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteriler, başta Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda’da olmak üzere Avrupa’daki mağaza zincirleri ve katalog firmalarıdır. Canel Tekstil model tasarımları yanında kumaş/desen tasarımı da yaparak, koleksiyonunu satış grafikleriyle desteklemektedir. Geniş üretim gamında ; örme ve dokuma ürünler, orta ve büyük bedenler , ‘’genç-orta yaş ’’ ve  ‘’orta yaş ve üstü ’’ tasarımlar vb. görülebilir.  

 

Canel Tekstil, tasarımlarının telif haklarını korumayı da ihmal etmemiştir. Bu kapsamda ve kopyalanan ürünlerimizin tazminatları konusunda Almanya'da bir patent bürosundan destek alınmaktadır. Esnek üretim altyapısı, uzman kadrosu ve sektör analizi ile 23 yıldır büyümeyi sürdürmektedir.