X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
SABUNCU VE SABUNCU ŞİF.BİT.TEM.MAD.İML. GIDA EĞ.İTH.İHR.SAN.LTD.ŞTİ.

Sabuncu ve Sabuncu, sağlık branşları öğretmeni ve 30 yıllık aktariye deneyimi olan Drog belgeli bir aktar tarafından 2014 yılında Isparta SDÜ Göller Bölgesi Teknokent’te “katranla gelen sağlık” projesi kapsamında kurulmuştur. Kendi öz kaynaklarıyla hiçbir destek almadan kurulan şirket 2 yılını doldurmuş, ürün portföyüne 18 ürün eklemiş, Türkiye’de 50 ilin üzerinde satış noktasına ulaşmış bir şirkettir. Yaklaşık 3,5 yıl boyunca Ar-Ge çalışmaları yaparak projesiyle şirket kurarak 2 yılda “katran damlası” isminde marka değeri yaratma yolunda büyük bir ivme kazanmış, 18 farklı ürün çeşidi ile bayilikler vererek, ihracat yapmayı başarmıştır.

 

Isparta, Burdur, Antalya, Denizli, Bursa’da şube açmış ayrıca bayilikler de vermektedir. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de bayilikler açmayı hedeflemektedir.2016 tarihinde Kazakistan süt fabrikasına kefir sabunu ihracatı yapmıştır.

 

Tüm ürünlerini “katran damlası “ markası adı altında sunarak tüm cilt problemlerine iyi gelen katranı şifa boyutuna taşımak, bunu insanlara tanıtmak doğal yaşamda büyük bir katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Ayrıca dünyanın en kaliteli sabununu üretmeyi ve bunu en doğru şekilde sunmayı doğal yaşamda insanların yaşam kültürlerine tüm ürünlerini dahil etmeyi planlayan bir vizyona sahiptir.