X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
ANİMATEK ENERJİ SAN.TİC.A.Ş.

Orta Gerilim Modüler hücrelerinin kumanda panolarını imal etmek üzere 2015 yılında 1 personelle kuruldu. Enerji ekipmanlarının imalatı üzerine kurulan şirket, halihazırda yurt içindeki elektrik dağıtım firmalarının kumanda panoları üzerine faaliyetini sürdürmektedir.

 

Geçtiğimiz sene bir personelle ticari hayata atılan firma 6 ay gibi kısa bir süre sonunda işlerini büyüterek personel sayısını 52’ye çıkardı. Üretim kapasitesini de genişleten firma, ürettiği kumanda panosu sayısını; aylık yurtiçi 400 adet ve  yurt dışına teslim edilmek üzere 200 adete çıkarmayı başardı.

 

Ülkemizde enerji üzerine hizmet veren firmaların yanı sıra Katar ve Kazakistan’a da ihraç eden firma, Elimsan A.Ş. şirketi adı altında kumanda panalorını imal ederek milli ekonomiye katkı sağlamakta. ANIMETEK Enerji Şirketi, Teknoloji ve Yenilikçilik ilkesinden hareket ederek, Katar'a yapılan metal glad hücrelerinin kumanda panolarının montajının daha kolay yapılması doğrultusunda yeni dizaynları geliştirdi. Elimsan A.Ş.nin AR-GE ve Proje bölümü tarafından olumlu bulunan yeni ürünün imalatına ilişkin projeyi KATAR Enerji ve Su Bakanlığı’a iletti.

 

Önümüzdeki yıllarda Cezayir, Şili ve Kazakistan’da bulunan enerji sektöründe çözüm ortağı olmayı amaçlayan firma, geleceğin enerji sistemlerinde yer alarak yüksek güçlü invertör (25 KWA ve üstü) sistemlerinde AR-GE ve üretim işi içinde olmayı hedefliyor.