X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
KÖNİ ARGE KOZMETİK İNOVASYON KİMYA ARAŞTIRMA GELİŞTİRME PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.

İlknur Aldemir, Akdeniz Üniversitesi Kimya Bölümünde görev alan akademisyenler eşliğinde ilk ArGe çalışmalarına başladı. Gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmalarının başarıya ulaşmasıyla, Medikal Estetik sektöründe üretici olma isteği perçinlenerek 2010 yılında İlknur Aldemir önderliğinde “Köni Kimya” kuruldu. 2013 yılında satış, pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere “KöniArge” oluşturuldu. Gerçekleştirilen ilk Ar-Ge çalışmasının son kullanıcıya ulaşmasıyla piyasada beklenilenin ötesinde satış ve başarı grafiği yakaladı.

 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın başarılı ve alanında uzman bilim insanları ve bilim kuramlarının çalışmaları rehberliğinde 2010 yılında faaliyetlerine başladı.

 

Köni, Dünyaca kabul görmüş akredite laboratuvarlar tarafından test edilip onaylanan klinik çalışmalı aktiflerle, laboratuvar ortamında, sektörü yakından tanıyan ve takip eden uzman Ar-Ge ve akademik kadrosuyla üretimini gerçekleştiren ve bu üretimler esnasında doğaya, insana, hayvana zarar vermeyen etken maddeler kullanan, üretimlerini hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test etmeyen % 100 yerli sermayeli 2 ortaktan oluşan bir kuruluştur.

 

Ceres, ürün tasarımı sırasında kullanılması öngörülen etken maddeler ile bağımsız akredite laboratuvarlarda yapılan in-vivo ve in-vitro testler projelerimize ışık tutmaktadır. AR-GE çalışmaları sonucunda klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanan aktifbileşenler ve biyouyumlu hammaddelerin kullanılmasında özen göstermektedir. Güvenilir, etkinliği kanıtlanmış ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünleri üretme konusunda hassasiyet gösteren firma, 700’ü aşkın noktadan ürün satışını gerçekleştirmektedir.

 

Geniş ürün yelpazesinde bulunan yapılandırıcı ve onarıcı etkisiyle, medikal estetik işlemler sonrasında kliniklerin çözüm ortağı olan “Ceres Dermal Effective Series”, akne giderici ürünler “Ceres Dermal Purifying Series”, leke tedavileri için geliştirilen “Ceres Dermal Lightener Series”, selülit tedavilerinde etkin çözüm sağlayan “Ceres Slimming & Firming Anti-Cellulite Body Cream”, güneşin zararlı etkilerine karşı cilde yüksek koruma sağlayan “Ceres Dermal Defensive Series”, güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek oranda koruma sağlayan, kapatıcı özelliği ile cilt tonunu dengeleyen, anti-aging özellikli “Ceres Double Defense Cream”, yaşlanma belirtilerine karşı etki gösteren “Ceres Premium Series”, günlük kullanım için temizleme ve gözenek sıkılaştıncı losyon “Ceres Daily Series”, profesyonel kullanım için “Ceres Mavi Peel” ve ARGE çalışmaları devam eden ürün grupları ile dermokozmetik sektöründe faaliyet göstermektedir.