X
X
Menü
6. KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜL TÖRENİ 
BAŞVURU RAKAMLARI

 

1. ÖDÜL TÖRENİ

 

“KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri”ne 2012 yılında toplam 1.108 işletme başvuru yapmıştır. Değerlendirme Komisyonları çalışmaları sonrasında 8 kategoride 5’er işletme olmak üzere toplam 40 finalist ve ödül sahipleri belirlenmiştir.

 

2. ÖDÜL TÖRENİ

 

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için 2013 yılında bir önceki yılın 3 katı bir artışla rekor düzeyde toplam 3.058 başvuru girişi yapılmıştır. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde 501, Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri kategorisinde 612, Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri kategorisinde 812 olmak üzere toplam 1.925 adet başvuru, yapılan ön değerlendirmelerde kabul edilmiştir.

Söz konusu 1.925 başvurunun komisyonlar tarafından değerlendirilmesi süreci tamamlanmış olup, her bir kategoride 5 finalist olmak üzere toplam 40 işletme finale kalmıştır. Her kategori için ödül kazanan adaylar Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenmiştir.

 

3. ÖDÜL TÖRENİ

 

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri için başvurular 2014 yılında da artmış ve toplam 3.403 başvuru girişi yapılmıştır. Değerlendirme Komisyonları tarafından başvurular değerlendirilmiş ve her kategoride 5’er adet olmak üzere toplamda 40 finalist belirlenmiştir.

Belirlenen 40 finalist; KOSGEB, özel sektör, kamu kurum/kuruluşları, ekonomi alanında öne çıkmış yazarlar ve üniversitelerden olmak üzere oluşturulan toplam 7 (yedi) üyeli Değerlendirme Jürisi tarafından değerlendirilmiş ve 8 kategori birincisi belirlenmiştir.

 

4. ÖDÜL TÖRENİ

 

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'nin 4.sü olan 2015 yılında başvuru sayısı 3.673  olarak alınmıştır. Başvurulardan bilgisayar yazılımı puanlamasıyla ön değerlendirmeden 342 işletme geçmiştir. KOSGEB Müdürlükleri tarafından bölgesel olarak çıkarılan puanlama sistemi sonucunda 342 işletme arasından 247 işletme belirlenmiştir. Değerlendirme Komisyonları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda 43 işletme finalist olmuştur. Jüri değerlendirme toplantısında ise 43 finalist arasından 9 dalda birinci olan işletmeler ve bir jüri özel ödülü alacak işletme belirlenmiştir.

 

 

5. ÖDÜL TÖRENİ

 

KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'nin 5.si için, 2016 yılında toplam 2200  işletme başvuru yapmış ve 401 işletme sistem değerlendirmesinde gerekli kriterleri sağlayarak Bölgesel Değerlendirmeye alınmaya hak kazanmış, 26 bölgede 1. olan başvurulardan; komisyon tarafından kategori bazında toplam puanı en yüksek olan 5’er başvuru seçilmiş ve Değerlendirme Jürisi marifetiyle 44 finalist arasından 9 dalda birinci olan işletmeler ve bir jüri özel ödülü alacak işletme belirlenmiştir.